poniedziałek, 24 wrzesień 2012 19:04

Cios w parabanki - lecą lokaty a co z pożyczkami bez BIK?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

O ile parabanki oferujące pożyczki bez BIK trzymają sie jeszcze dzielnie o tyle po aferze z Amber Gold sytuacja parabanków specjalizujących się w lokatach i inwestowaniu kapitału jest znacznie gorsza.
Firmy które brały od ludzi pieniądze oferując duży procent zysku w zamian za powierzenie im kapitału zwijają sie z rynku bądź przebranżowują się wiedząc że mimo iż prawo sie nie zmieniło ale za dużo szumu nie sprzyja ich interesom.

Przyznać trzeba że świadomość konsumentów poprzez nagłośnienie sprawy w mediach znacząco wzrosła i mało kto dzisiaj dałby sie nabrać na hasła w stylu kilkanaście procent zysku z lokaty.

Oprócz Amber Gold wobec którego sąd ogłosił upadłość niewypłacalność ogłosił także Finroyal. Firma Flexworld niby inwestująca kapitał w kopalniach złota także zniknęła z rynku.
Los powyzszych podzieliły spółki z o.o. Kasomat i Dobra Lokata. Firmą Care&Cash zajął sie już prokurator tak jak i firmą z Mysłowic Lex-Security. GoGo20 zmieniło profil działalności na mający znacznie mniej z finansami.

Polityka banków raczej się nie zmieni. Nadal za lokaty i środki zdeponowane w bankach komercyjnych dostaniemy to, co i tak stracilibyśmy na inflacji, ewentualnie 1-3% ponad to.
Oczywiście kredyty banków są droższe i oprocentowane kilka razy więcej niż oprocentowanie lokat ale banki tłumaczą to, że jakoś muszą przecież zarabiać.
Możemy tutaj czytać między wierszami i okiem wyobraźni zobaczyć gdzie ta różnica płynie (premie prezesów, nietrafione kredyty, reklama z udziałem celebrytów itp)

Czy kiedyś to się zmieni? Na pewno. Wcześniej jednak musimy zmienić tok myślenia i zachowania, nie tylko bankierzy ale także większość z nas - prostych zjadaczy chleba. Róbmy coś dla innych bez checi osiągania zysków czy zarabiania na nich.

Nie stanie się to z dnia na dzień, ale kiedy to nastąpi zobaczymy wszyscy że jest to po prostu dobre.

Czytany 3513 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2016 16:56
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy