czwartek, 24 maj 2012 13:37

Kredyty bez BIK

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kredyty bez BIK - kto ich udziela?

 

Parabank to jednostka gospodarcza, która świadczy usługi na podobnych zasadach, jak to robią banki z tym że nie obowiązuje ich nadzór KNF i prawo bankowe. Parabanki mogą więc pożyczać pieniądze na procent wyższy niż 4-krotność stopy lombardowej NBP obecnie 6.25% dająca możliwość oprocentowania pożyczek ponad 25%. Instytucje takie muszą podlegać licencjonowaniu, tak samo jak banki, mają przewidzianą formę prawną, a do tego są kierowane poprzez osoby o odpowiednich kwalifikacjach. Oczywiście osoby, które decydują się na taką formę działalności, muszą również posiadać minimalne wyposażenie kapitałowe, by móc w ogóle podjąć jakąkolwiek działalność w tym właśnie sektorze.

 

Szybkich pożyczek udzielają Parabanki, jako firmy prywatne, które spełniają określone cechy. Nie są one bankami, a więc w żaden sposób nie można mylić tych dwóch pojęć. Zazwyczaj, choć nie jest to regułą, nie przyjmują one żadnych depozytów. Udzielają jedynie pożyczek pieniężnych. To, co na pewno jest cechą charakterystyczną takich parabanków to fakt, że mają one bardzo wysokie oprocentowanie pożyczek. Jeśli więc pieniądze nie są nam potrzebne na już, na teraz, warto złożyć do banku wniosek i poczekać na jego rozpatrzenie. Jeśli uzyskamy pozytywną opinię, wtedy będziemy mogli zaoszczędzić spore pieniądze.

 

Takie szybkie pożyczki, które oferują nam Parabanki są z tego względu łakomym kąskiem, gdyż są one firmami świadczącymi kredyty bez BIK-u. Nie trzeba posiadać zdolności kredytowej, ani też czystej historii spłacania kredytów wcześniej, by móc takie szybkie pożyczki otrzymać.

 

Jeśli potrzebne są nam pieniądze, możemy jak najbardziej spojrzeć na takie Parabanki i zapoznać się z ich pełną ofertą. Nie podejmujmy jednak decyzji, jeśli nie jesteśmy w 100% pewni, że dana firma jest tą najlepszą, tą skierowaną właśnie do nas.  Musimy być pewni, że dany kredyt jest dla nas i że co najważniejsze, będziemy mogli go spłacić.

Więcej informacji na temat Kredyty bez bik znajdą państwo na stronie https://bezbikrd.pl - portalu finansowym także zajmującym się problematyką kredytów bez BIKu.

 

Czytany 19050 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2016 16:59
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy