niedziela, 20 październik 2013 19:07

Parabank oszukał prawie 50 tysięcy osób

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Parabanki to instytucje świadczące jak sama nazwa mówi działalność pozabankową, pożyczając klientom pieniądze. Zazwyczaj są to drobne kwoty a dużym oprocentowaniu, pożyczane na kilkanaście dni. Coraz częściej słyszymy o oszustach, kłamstwach i działaniach placówek, które powodują ogromne szkody finansowe klientów parabanków.

W tej chwili mowa o 48 tysiącach oszukanych osób i kwocie przekraczającej 115 mln złotych.

W chwili obecnej w gdańskiej prokuraturze prowadzone jest śledztwo dotyczące firmy, która za każdą proponowaną pożyczkę i rozpatrzenie wniosku pobierała opłatę, nawet, jeśli nastąpiła odmowa przyznania danemu klientowi pieniędzy. Zarzuty postawione są aż pięciu osobom.

O jakiej firmie mowa? Jest to Polska Korporacja Finansowa ,,Skarbiec" Sp. z o.o. mająca swoją siedzibę w Słupsku. Patrząc na jej historię, kluczowym jest fakt, że w maju tego roku zmieniła ona nazwę na Pomocna Pożyczka Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Na terenie całej Polski firma ta posiada, ponad trzydzieści biur. Patrząc na jej poczynania, oszukanych w całej Polsce jest, jak już napisaliśmy 48 tysięcy osób.

Jak się to wszystko zaczęło? Jeden z klientów złożył wniosek w gdańskiej prokuraturze. Skarbiec obiecał, że otrzyma on pożyczkę, więc ten wpłacił tak zwaną opłatę przygotowawczą. Kiedy firma postawiła klientowi warunki, jakich ten nie był w stanie spełnić, odmówiła pożyczki, a opłaty nie zwróciła. Postanowił więc sprawę rozstrzygnąć przez sąd. To rozpoczęło lawinę! Do prokuratury każdego dnia napływały kolejne i następne wnioski. Śledczy zabezpieczyli więc dokumentację finansowo-księgową spółki ustalając dzięki temu, że ostatnie kilka lat działania spółki to matactwa, przekręty i oszustwa. Umowy przedwstępne, opłaty przygotowawcze na kwotę 115mln złotych, tysiące oszukanych ludzi.

skarbiec

W toku postępowania wyszło na jaw, że potencjalni klienci nie byli odpowiednio poinformowani przez pracowników biur, jak wygląda cała procedura. Tłumaczono, że jedynym warunkiem otrzymania pieniędzy, jest wniesienie opłaty przygotowawczej i podpisanie weksla. W razie odmowy, wszystko miało zostać zwrócone, ale tak się niestety nie stało.
Kto w chwili obecnej usłyszał zarzuty? Jest to pięciu pracowników, którzy pracowali w biurach w Katowicach, w Bytomiu, Gliwicach i Sieradzu. Żaden z podejrzanych nie przyznał się do winy. W najbliższym czasie, kolejne trzy osoby usłyszą zarzuty. Niewykluczone, że takich osób będzie więcej. Za popełnione przestępstwo, grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Czytany 4029 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2016 17:00
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Komentarze

+1

Daria

Nie Wivus a Vivus. Oni mają jeszcze pierwszą pożyczkę za 0 zł zwiększył jej wysokość z 1000 zł do 1600 zł. Ale bądźmy szczerzy kto zdąży oddać 1600 zł w miesiąc? Ten kto zarabia 3000 zł na rękę chwilówki raczej nie potrzebuje a jak weźmie ten kto zarabia 2000 na rękę to po spłacie tej pożyczki bez BIK 1600 zł z czego będzie żył?

Anna

Czemu nie ma Wivusa? Ma jeszcze tą promocję z pierwszą pożyczką bez BIK za 0 zł? Czyli ile bierzesz tyle oddajesz?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy