czwartek, 05 czerwiec 2014 18:19

Co to jest BIK - Pass i czy opłaca sie go uzyskać?

Napisał
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Jeśli chcemy uzyskać kredyt, podstawą jest nasza wiarygodność dla banku lub innej instytucji pozabankowej. Profesjonalna placówka nie da kredytu lub pożyczki osobie, która ma nieczystą historię kredytową. Nie spłacając wcześniej swoich zobowiązań, trafia się do BIK, a więc do Biura Informacji Kredytowej. Jeśli widnieje tam wpis o naszych problemach ze spłatą, wówczas nasze szanse na uzyskanie kredytu diametralnie spadają.

Dziś chcielibyśmy przedstawić Państwu BIK Pass, rozwiązanie, które zostało wprowadzone przez Biuro Informacji Kredytowej. Wyjaśnimy, czym ono jest, jakie jest jego zadanie i oczywiście, co ważne czy opłaca się je wybrać. Wszelkie niezbędne informacje zawarte w jednym artykule.

bik pass ocena scoring

BIK Pass jest to potwierdzenie wiarygodności finansowej. Swoiste świadectwo, które pozwala nam ukazać się placówkom bankowym i pozabankowym, jako wiarygodni, rzetelni i uczciwi klienci. Wiadomo, że wzbudzić zaufanie nie jest łatwo. Jak bank ma nam dać pieniądze, bez pewności, że będziemy w stanie je oddać? Przecież możemy mieć wiele innych zobowiązań, wiele niewyjaśnionych spraw, kłopotów finansowych. Stawiając na takie świadectwo BIK Pass możemy ukazać siebie jako godnego zaufania klienta, który zyska przy udzielaniu kredytu lub pożyczki wiele wymiernych korzyści.

Każda osoba, która zapożycza swój pierwszy kredyt, zaczyna budować swoją historię kredytową. Jeśli pojawią się problemy ze spłatą, otrzymuje się negatywne opinie, będąc tym samym niewiarygodną osobą dla każdej placówki. Jeśli zaś spłaca taka osoba raty regularnie, jest w pełni rzetelna i nie ma z nią żadnych problemów, wówczas otrzymuje pozytywną historię kredytową i jest dla banku godna zaufania. BIK Pass może zaświadczyć o wysokiej ocenie punktowej, a to ma dawać wiele korzyści i pozytywnych rozwiązań.

Co zyskasz stawiając na BIK Pass?

  • Dużo lepsza i korzystniejsza oferta. Tańszy kredyt, tańsza karta, czy bardziej opłacalne ubezpieczenie
  • Rzetelność i wiarygodność w oczach osób, które mają pożyczyć nam kredyt, udzielić pożyczki, czy dać pod wynajem mieszkanie
  • Pełna ocena punktowa i podsumowanie zobowiązań finansowych

Co należy zrobić, aby skorzystać z BIK Pass?
Wystarczy wejść na stronę www.bik.pl, zarejestrować się, wybrać preferowany przez nas typ konta i potwierdzić swoją tożsamość. Jeśli wszystko odbędzie się bezproblemowo, wówczas zyskamy BIK Pass, w którym znajdą się nasze dane osobowe, ocena punktowa, jak również i wszelkie informacje odnoście terminowości spłat kredytów. Świadectwo takie jest doskonałym dokumentem dającym nam pełną wiarygodność w oczach innych osób. Legitymując się takim dokumentem potwierdzamy nasz standing finansowy.

Czy wszystko jest jednak tak kolorowe, jakby się nam wydawało? Czy oby na pewno taki BIK Pass to przepustka do korzystniejszych ofert, do lepszych produktów bankowych, do szybszego i prostszego załatwiania formalności kredytowych? W teorii wszystko pięknie, w praktyce jak zawsze- nie do końca! Oczywiście BIK ukazuje wiele korzyści, które każdy powinien zyskać. Specjalne prawa w instytucjach partnerskich, łatwość w aplikowaniu o kredyt, pomoc w wynajęciu mieszkania, zniżki lub ułatwienia w punktach usługowych. Czy jest to jednak w ogóle możliwe? Okazuje się, że wszędzie ukryte są jakieś haczyki, a wszystko wiąże się jak zawsze- z dodatkowymi opłatami!

Jeśli zarejestrujemy się w BIK, wówczas będziemy mogli zapisać się do jednego z dwóch pakietów- podstawowy, który jest za darmo, ale umożliwia jedynie wydrukowanie informacji odnośnie naszej historii kredytowej i Premium, który kosztuje 79zł i zawarte są w nim informacje o naszej historii, o ilości punktów, o gwiazdkach i innych udogodnieniach. Za wszelkie dodatkowe opcje, kolejna opłata.

Wiele osób postanowiło sprawdzić działanie BIK Pass w praktyce. Okazało się, ze mając takie świadectwo, banki i tak za nic je mają. Nie można przyspieszyć procedury, bo oświadczają zgodnie, że sami muszą sprawdzić klienta w BIK. Z dokumentem nie dało się zyskać żadnej zniżki w salonie samochodowym, czy w hotelu. Jedyna oferta to kredyt na dany procent, który również uzyskamy i bez takiego BIK Pass. Jednym słowem- ŻAŁOSNE!

Cóż więc wynika z tego, o czym dziś piszemy? Otóż, czy mając takie świadectwo, czy też nie, w każdym przypadku jesteśmy traktowani jednakowo. Slogany o zniżkach, promocjach i korzystnych ofertach bankowych to po raz kolejny pic na wodę, a wielki BIK Pass to następna z kolei szansa na oszukanie ludzi i wyciągnięcie z nich pieniędzy. Cokolwiek jest nam oferowane, dwa razy się nad tym zastanówmy, bo jak widać, wszystko pięknie w teorii, a w praktyce okazuje się, że mówimy o wielkim NIC!

Czytany 7410 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2016 16:55
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Co nowego?

  • Co nowego?
marzec 20, 2018
0
Pieniądze pożyczamy na potęgę. Niezależnie, czy jesteśmy kobietami, czy mężczyznami, ludźmi pracującymi w branży IT, w sklepie, czy prowadzącymi własną działalność gospodarczą, mającymi 20, 30, czy

Pomoc i porady

  • BIK Pomoc
grudzień 25, 2017
0
Czasami firma nie generuje nam przychodów a same koszty. Warto wtedy zastanowić się nad zawieszeniem lub zamknięciem działalności gospodarczej. Po dwóch pierwszych latach działalnosci tracimy

Ostatnie komentarze

Porady Wideo i pomoc na temat BIK

 

Przejrzyj te filmiki a dowiesz się jak działa BIK i na co zwrócić uwagę przy próbie wykasowania wpisu jak i jego dodania do bazy Biura Informacji Kredytowej.

 

1. Wszystkie działania związane z czyszczeniem BIK możesz zrobić sam, nie potrzebna jest tutaj żadna pomoc firm zewnętrznych, szczególnie robiących to za prowizje.

2. Właścicielem danych klienta jest bank jeżeli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych przy ubieganiu się o kredyt. W przypadku stwierdzenia w bazie BIK wpisów nieprawdziwych możesz w danym banku reklamować dane wpisy np. o czasie opóźnienia spłaty raty kiedy umówiłeś się z bankiem że bedzie chwilowy poślizg wynikający nie z twojej winy.

3. Anonimowość dla banku czyli wyczyszczenie swojej historii lub zupełnie czysta karta może być dla banku pretekstem do odrzucenia wniosku o kredyt nawet częściej niz w przypadku osób często zaciagajacych kredyt i w 60% spłacających go w terminie a w pozostałych 30% mających niewielkie opóźnienia.
Oczywiście człowiek bogaty też będzie miał czystą kartę w BIKu ale taki kredytu i łaski banku nie potrzebuje a na odmowę (co się już zdarzało dla testów) może tylko się uśmiechnąć.

4 Po spłacie kredytu można wycofać zgodę w danym banku na przetwarzanie danych. BIK usunie pozytywną historię spłaty kredytu lub taką gdzie były parodniowe opóźnienia ale kredyt został spłacony. Opóźnienia nie mogą przekroczyć 30 dni od momentu otrzymania monitu i/lub całkowite opóźnienie nie może przekroczyć 60 dni bo wtedy zaczynają się schody. W takim wypadku kredyt i tak musimy spłacić a informację o tym że mieliśmy spore opóźnienia bedą na nasz wniosek usuniete dopiero po 5 latach i nie da sie tego przeskoczyć.