piątek, 15 marzec 2013 22:24

ERIF BIG S.A. wprowadza pozytywne rekordy

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak poinformowała pani dyrektor Rejestru Dłuzników ERIF BIG S.A. Anna Pakulska ponieważ liczba rzetelnie spłacających swoje zobowiązania klientów stale wzrasta, system bedzie przechowywał także pozytywne dane dla firm, banków i  instytucji które chcą zaśięgnąć opinii o danym kliencie czy kontrahencie.

Na 1 352 000 rekordów 18 000 to pozytywne wpisy. Choć wartość ta stale rośnie mamy także obraz ile rekordów jest neutralnych i negatywnych.

Informacja pozytywna do BIG może zostać zgłoszona na wniosek samego zainteresowanego lub za zgodą klienta kiedy to zaznaczamy odpowiedni punkt w umowie o udostępnianiu naszych danych. Czyli jeżeli spłaciliśmy rzetelnie kredyt możemy udać się do banku i tam wypełnić wniosek o dodanie pozytywnego wpisu do BIG co teoretycznie może nam ułatwić zaciąganie innych kredytów w innych bankach.

Istotą wprowadzenia przechowywania w bazie także pozytywnych danych było wyjście do klienta aby utożsamiał on BIG z czymś pozytywnym. Swoją drogą samą taką akcją nie przysposobi sobie wielu sympatyków którzy w zdecydowanej większości mając niespłacone zadłużenia nie mogą aktywnie uczestniczyć na rynku i brać kredytów. To samo dotyczy ludzi którzy nigdy kredytów nie brali a w BIGu nie są. Też wtedy możesz liczyć się z odmową udzielenia kredytu.

Generalnie system zmierza do zbierania informacji o nas już nawet jak tego nie chcemy czy też jesteśmy tego nieświadomi. Pamiętajmy że przy ubieganiu się o raty czy kredyt na pytanie czy muszę zaznaczyć ptaszkiem zgadzam się aby informacje były przetwarzane przez BIK i BIG - odpowiemy nie, to miła pani odpowie że kredytu raczej nie dostaniemy bo na to też bank patrzy.

Powszechna inwigilacja, obrót bezgotówkowy - oto do czego zmierza finansjera na świecie. W końcu jednak wąż połknie własny ogon. Ludzi w pułapce kredytowej bedzie przybywać - banki bedą wiedzieć o nich więcej i odmawiać kredytów. Bogaci kredytów nie biorą więc banki będą szukały kasy gdzie indziej.

Już teraz widać, że banki prześcigają się w ofercie kont, kont oszczędnościowych i lokat. No cóż może w połowie roku coś się ruszy w kredytach.

Czytany 3321 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 marzec 2016 14:55
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy