czwartek, 23 sierpień 2012 21:06

Lista KNF i rosnąca świadomość finansowa Polaków

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zdziwiły was ostatnie podwyżki gazu? Kto używał gazu tylko w kuchni do gotowania z 50 zł dostał rachunek na 90 zł a co dopiero ludzie którzy ogrzewają gazem całe domy? Dzisiaj PGNiG ogłosił stratę finansową na lekko ponad 310 milionów złotych w II kwartale 2012 roku tłumacząc się wzrostem cen importu gazu o 48%.
To ja się pytam dlaczego ludzie odpowiedzialni za ustalanie cen gazu w Polsce wynegocjowali jedną z najdroższych cen za m3 gazu w Europie? Odpowiedź jest prosta - nie działali dla dobra interesów państwa i obywateli. To dla jakich interesów działali? Cóż niektóre z nich przewijają się w mediach jako coraz to nowe skandale.

Ale nie o gazie będziemy tutaj pisać a o coraz popularniejszej liście ostrzeżeń publicznych KNF. Zapewne w tym roku strona Lista ostrzeżeń publicznych KNF pobije rekord 88 tysięcy wejść na stronę z roku 2011.

Na pierwszym miejscu listy wymienić należy Amber Gold na którego tylko z prokuratury w Gdańsku aż 1278 klientów złozyło zawiadomienia z rozszczeniami opiewającymi na kwotę niemal 87 milionów złotych. W skali kraju będzie ta kwota i ilość pokrzywdzonych znacznie większa.

Kolejne firmy z listy ostrzeżeń publicznych KNF dotyczące samej tylko działalności polegającej na wykonywaniu czynności bankowych to:

 1. Finroyal FRL Capital Limited
 2. Flexworld Inc.
 3. Perfect Money Finance Corp. z siedzibą w Panamie
 4. Weksel Bank, Aida System Sp. z o.o. z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim
 5. GoGo20 Poland
 6. DOBRALOKATA Sp. z o.o.
 7. Pozabankowe Centrum Finansowe Sp. z o.o.
 8. PROMOTOR-FINANSE Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu
 9. Care&Cash Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu
 10. KASOMAT.PL SA, Wrocław
 11. Lex-Security, Mysłowice
 12. Centrum Inwestycyjno - Oddłużeniowe sp. z o.o. Stargard Szczeciński
 13. Socket Resources GmbH reprezentowana na terytorium RP przez Marka Jachowicza; biuro operacyjne w Polsce - Warszawa
 14. IPI CAPITAL S.A. z siedzibą w Warszawie
 15. NOVA NEW Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
 16. Mizar Profit, Warszawa
 17. Alkor Trade Sp. z o.o., Józefów

Lista ta jest ważna i powinna być propagowana w Internecie i czesto weryfikowana i aktualizowana. Oszczędzi to wielu Polakom nerwów i rozczarowań zarówno przy kredytach jak i oszczędzaniu i inwestowaniu pieniędzy.

Ponieważ tak jak z biurami podróży w miejsce ogłaszających upadłość powstają nowe, często kierowane przez tą samą osobę jak w przypadku biura Aquamaris, należy uważać na nowe spółki z o.o. których odpowiedzialność finansowa nie dotyczy członków zarządu i wspólników. Mogą oni stracić jedynie majątek jaki wnieśli do spółki.

Stwarza to pole działania dla instytucji finansowych i parabanków w których, tak jak w Amber Gold, we władzach zasiadali ludzie skazani prawomocnie przez sądy. Ponowna działalność pod inną nazwą nie jest w Polsce zabroniona. Weryfikacja karna też kuleje stąd przed podjęciem decyzji o pożyczce bez BIK czy ulokowaniu pieniędzy na ekstra procent, zastanówmy sie 2 razy.

Czytany 4283 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 06 marzec 2016 14:55
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Komentarze

Bartłomiej

Niestety, jeżeli ktoś jest niewypłacalny, to chyba jedynym ratunkiem jest upadłość konsumencka. Dla mnie to bardzo dobry wybór, bo człowiek tak naprawdę może rozpocząć życie na nowo. Od nowa, z czystą kartą i bez jakichś odsetek. Kto chętny na pozbycie się długów i zaczęcia życia od nowa?

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy