poniedziałek, 03 czerwiec 2013 19:58

Porządki z długami

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Masz problem z firmami, które nie zapłaciły ci za faktury? Nie wiesz, jak ściągnąć zadłużenia od klientów? Masz zarobione pieniądze, ale sam wpadasz w lawinę długów z powodu nieterminowych kontrahentów? Pora z tym walczyć! Wielkie Wiosenno-Letnie Sprzątanie Długów - tak określa się działania, które mają na celu pomoc firmom mającym problemy z dłużnikami. Co należy zrobić? Co można zyskać?

Jeśli jesteśmy właścicielami firmy, która mimo zarobionych pieniędzy, nie ma ich na koncie, możemy zgłosić się do Krajowego Rejestru Długów, umieszczając tam dowolną liczbę nierzetelnych firm, tym samym wyrywając się z koła zatorów płatniczych. KRD od wielu już lat regularnie na wiosnę pomaga firmom, które borykają się z nieterminowymi płatnościami. Weźmy pod uwagę chociażby ubiegłe lata. 396tysięcy firm walczących o swoje pieniądze, 1,2 mld złotych odzyskanych- liczby te mówią same za siebie, jak wiele można dzięki takiej akcji zyskać.

Jaki jest cel wpisania nierzetelnych firm na listę KRD? Przede wszystkim cel akcji ma za zadanie udostępnienie przedsiębiorstwom narzędzia mającego pomóc w odzyskaniu zaległych należności. Co więcej, działanie takie ma również za zadanie ostrzec kolejne firmy przed współpracą z nierzetelnymi kontrahentami. Rzeczą wiadomą jest fakt, iż firma, która widnieje w Krajowym Rejestrze Długów, może mieć sporo problemów w codziennym funkcjonowaniu działalności. Nie można wziąć kredytu, nie można starać się o leasing, czy dużą pożyczkę, nie można znaleźć zleceń, które mogłyby takiej firmie pomóc dalej się rozwijać. Jeśli wpiszemy więc taką firmę do KRD, możemy być pewni, że ta szybciej będzie chciała spłacić zobowiązanie, by stać się na nowo partnerem wiarygodnym.

Wielkie Wiosenno-Letnie Sprzątanie Długów to akcja i dla małych, dla średnich i dla dużych firm. Problem niezapłaconych faktur z miesiąca na miesiąc nasila się. Pojawia się coraz więcej firm, które mimo dogodnego terminu płatności, wciąż nie spłacają swoich zobowiązań wobec firm, które mimo prawa do tych pieniędzy, nie mogą ich w żaden sposób odzyskać. Wiadomo, że nieterminowe płatności prowadzą do wielu przeszkód w sprawnym prowadzeniu biznesu. Nam nie zapłacono, a więc my nie możemy kupić towarów, nie możemy zapłacić pracownikom, nie możemy postawić na nowy projekt. Skoro jest szansa, warto o nią walczyć!

Nie każdą firmę stać na prawników, czy firmy windykacyjne. Poprzez tego typu akcje, rozwiązanie to może być działaniem poprawiającym naszą sytuację. Dobry partner biznesowy to taki, który płaci swoje zobowiązania na czas. Jest on w cenie i o niego ubiega się każdy. Z takimi tylko powinniśmy pracować i tacy powinni podpisywać z nami umowy. Jeśli jednak trafimy na nierzetelnego partnera, postawmy możemy go zgłosić do KRD, często jak nierzetelna firma zobaczy się w gronie dłużników sama zatroszczy się o wyczyszczenie sobie złej historii płatniczej i ureguluje wszystkie zobowiązania wobec wierzycieli. Da nam to szansę na odzyskanie pieniędzy, które nam się przecież należą. Z drugiej strony można pisać że to "podkablowanie" firmy zwlekającej z zapłatą za towary i usługi jest mało etyczne. Nie wiemy wszak czy firma akurat nie stoi na prawdę u progu bankructwa. Wybór więc należy do Was.
 

Czytany 5465 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2016 16:56
Skorupa Andrzej

Epoka emisji kredytu i życia na kredyt dobiega końca. EBC, FED i bankierzy całego świata obojętnie ile by nie dodrukowali pieniądza - to już jest schyłek tej kreatywnej księgowości, ekonomii i bankowości ujemnych stóp procentowych, jakie znamy.  Czy pójdzie to w dobrym kierunku wolności i braku zadłużania się czy wręcz przeciwnie do niewoli i nowego porządku światowego, zależy od nas samych. Na stronie przedstawiłem pułapki pożyczek bez BIK i konsekwencje brania normalnych kredytów zamiast życia z oszczędności które na razie w Polsce trudno uzbierać.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy